Michael Rentmeister ve funkci předsedy představenstva OVB Holding AG a OVB Vermögensberatung AG

Dozorčí rady společností OVB Holding AG a OVB Vermögensberatung AG dnes jmenovali Michaela Rentmeistera (46) předsedou představenstva obou společností a nástupcem šéfa představenstva Wilfrieda Kempchena (67). K výměně ve vedení společnosti dochází k 1. lednu 2012. Kempchen oznámil svůj odchod z OVB nejpozději ke konci roku 2012, s možností odejít i dříve, pokud se najde vhodný nástupce.

Wilfried Kempchen působí v OVB 40 let. Před svým jmenováním do představenstva patřil 38 let k nejúspěšnějším zemským ředitelům OVB v Evropě. Od roku 2009 Kempchen ve funkci předsedy představenstva podnik bezpečně převedl přes finanční a hospodářskou krizi, upevnil postavení odbytu v tuzemsku a zahraničí a vytyčil rozhodující směr pro úspěšnou budoucnost podniku. Předpokládá se, že bude Kempchen v roce 2012 zvolen do dozorčí rady obou společností, kde bude moci i v budoucnu zúročit své dlouholeté znalosti v odbytu a svou mezinárodní síť pro další pozitivní vývoj koncernu OVB. Wilfried Kempchen: „OVB pro mě je a zůstává srdeční záležitostí. Budu podnik dále doprovázet na jeho cestě za úspěchem.“

Wilfried Kempchen zároveň poblahopřál svému nástupci jménem celého představenstva: „Naše mezinárodní zaměření a náš obchodní model vyžadují dobře strukturované a stabilní vedení. S Michaelem Rentmeisterem ve funkci mého nástupce budeme moci tuto stabilitu zabezpečit interně i externě. Z toho budou profitovat naši zákazníci, finanční poradci i naši pracovníci.”

Michael Rentmeister: „Jmenování předsedou představenstva obou společností je výzvou, která je spojena s velkou odpovědností. Těším se na nové úkoly a zastávám optimistický názor, že budeme moci společně s mými kolegy z představenstva, našimi finančními poradci, pracovníky a produktovými partnery koncern dále rozvíjet pro blaho našich zákazníků.“ Rentmeister jako Kempchenův nástupce je všestranný manažer, který má široké zkušenosti s poskytováním finančních služeb. Od roku 2006 je předsedou představenstva Bonnfinanz AG, společnosti koncernu Zurich Financial Services působícího po celém světě. Předtím byl od roku 1999 v odbytu koncernu BHW odpovědný jako ředitel za velké části týmu externích prodejců, specialistů a zaměstnanců ve vnější správě a zastával různé odpovědnosti v centrále.

Michael Johnigk, předseda dozorčí rady obou společností OVB: „Jako schopný expert ve svém oboru je Michael Rentmeister ideálním nástupcem Wilfrieda Kempchena. Koncern OVB se v posledních letech celkově dobře rozvíjel a posílil zejména na mnoha zahraničních trzích. Jsem si jistý, že Michael Rentmeister společně s členy představenstva holdingu, Oskarem Heitzem a Mariem Freisem a s členem představenstva OVB Vermögensberatung, Jürgenem Kotullou, bude naše podniky úspěšně dále rozvíjet.”

OVB Allfinanz, a.s.

Společnost OVB Allfinanz, a.s. je přední finančně poradenská společnost, která působí na českém trhu od roku 1993 a je dceřinou společností německé OVB Holding AG. V současné době má v ČR téměř 960 tisíc klientů a spravuje více než 2 milióny smluv. Klientům je k dispozici celorepubliková síť kvalifikovaných poradců – pojišťovacích a investičních zprostředkovatelů. Mateřská společnost OVB Holding AG z německého Kolína nad Rýnem vznikla v roce 1970 na základě myšlenky poskytovat soukromým klientům obsažné, individuální a komplexní majetkové a finanční poradenství. V současné době působí prostřednictvím dceřiných firem v dalších 13 zemích Evropy.

Koncern OVB se sídlem holdingu v Kolíně nad Rýnem je jedním z předních evropských poskytovatelů finančních služeb. Od založení OVB Vermögensberatung AG v roce 1970 v Německu zaměřuje OVB svou obchodní činnost na zákaznicky orientované poradenství pro soukromé domácnosti v oblasti ochrany majetku, vybudování a rozvoje majetku, starobního zaopatření a získávání nemovitostí. OVB v současnosti poskytuje poradenství v Evropě zhruba 2,8 mil. zákazníků a spolupracuje s více než 100 renomovanými produktovými partnery. OVB je v současné době aktivní celkem ve 14 zemích, přičemž pro koncern pracuje kolem 4 600 finančních poradců na plný úvazek. V roce 2010 dosáhla OVB Holding AG, která je od července 2006 kótována na Frankfurtské burze cenných papírů (Prime Standard, ISIN DE0006286560) se svými dceřinými společnostmi celkových provizních příjmů ve výši 197,3 mil. Euro a rovněž EBIT ve výši 4,8 mil. Euro.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře