Jak získat levnou hypotéku pomocí hypoteční kalkulačky?

Chcete-li se pustit do výstavby nebo koupě nového rodinného domu, jen stěží budete mít dostatek financí k tomu, abyste platili hotově. Proto také vznikla hypotéka, což je finanční produkt speciálně navržený pro financování bydlení. Na tuzemském trhu však hypotéky nabízí prakticky každá bankovní instituce, takže v úvahu přichází jedna zásadní otázka – jak si vybrat nejvhodnější hypotéku?

To je velice zapeklitá otázka a pro to, abyste učinili optimální rozhodnutí, si musíte nejdříve zjistit celou řadu informací včetně úrokové sazby hypoték, která bezpochyby hraje zásadní roli při výběru hypotéky. Nejlepší však je každou hypotéku detailně prostudovat a získat si tak přehled o tom, co se na trhu nachází. Jednotlivé hypotéky se totiž vzájemně liší v nejrůznějších parametrech (úrokové sazby, délka splatnosti, výše splátek, apod.) a pro každého může být výhodnější něco jiného. Přece však nebudete dohledávat ručně informace nebo osobně navštěvovat příslušné pobočky, to by byla ztráta času, a proto je na internetu volně dostupná hypoteční kalkulačka, s níž máte během chvilky jasno.

S hypoteční kalkulačkou můžete po zadání vstupních parametrů do online formuláře velice rychle porovnat různé hypotéky od různých poskytovatelů, protože obratem dostanete přehledný výpis všech dostupných a vyhovujících hypoték. Pod vstupními parametry se skrývají údaje o hypotéce, o níž máte zájem a také vaše osobní údaje. Musíte tedy zadat, za jakým účelem chcete hypotéku sjednat (refinancování, dům, pozemek, apod. – pouze vyberete z rozbalovacího pole, nemusíte nic vymýšlet), poté cenu nemovitosti a výši hypotéky, tedy kolik si chcete půjčit. Nakonec připojíte osobní údaje, jako je jméno, příjmení, telefon, email a PSČ a odešlete formulář tlačítkem „Porovnat nejlepší nabídky„. Pak už jen stačí počkat na zpracování nabídky, která vám dorazí na zadaný email nebo číslo a využít nejnižších úrokových sazeb.

Pokud si s něčím nevíte rady a hledáte objektivní informace, je dobré vydolovat informace ze stránek oficiálních portálů České bankovní asociace, Asociace stavebních spořitelen, Asociace hypotečních makléřů, případně dalších velkých autorit.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře