Jak ušetřit na elektřině

Cena elektrické energie zřejmě jen tak klesat nebude, ba spíše naopak, což bezpochyby začíná neúměrně zvyšovat výdaje nejedné domácnosti. Pokud se nechcete v používání elektřiny omezovat, anebo pokud už ani nijak více nemůžete, mohla by pomoci například změna dodavatele elektřiny, protože cena elektřiny se může poměrně hodně lišit od jednoho poskytovatele elektrické energie ke druhému.

Za vším stojí samotný výpočet ceny elektrické energie. Výsledná cena elektřiny se totiž skládá z regulované složky určované na základě rozhodnutí Energetického regulačního úřadu zahrnující veškeré činnosti spojené se samotnou doprava elektřiny a z neregulované složky, kterou si určuje sám dodavatel. Navíc se k tomuto součtu ještě musí připočíst daň z přidané hodnoty a také speciální daň z elektřiny.

Prvotním krokem k zeštíhlení finančních výdajů na elektřinu je průzkum trhu. Udělat si však ucelený obrázek o tom, jaká nabídka je nejvýhodnější zabere poměrně dlouho, ale ke značnému urychlení při sběru informací a při samotných výpočtech naštěstí pomůže online porovnání cen elektřiny, díky němuž získáte po zadání několika vstupních parametrů do online formuláře během pár minut kýžené informace, které byste jinak dolovali několik hodin.

Online srovnávač cen elektřiny lze najít například na stránkách www.usetreno.cz, kde kromě vyhledání nejlevnější, anebo nejvýhodnější nabídky dodávek elektřiny, můžete najít i celou řadu dalších velice užitečných srovnávačů třeba na pojištění, půjčky, spoření, nakupování, kreditní karty a celou řadu dalších věcí. Kromě toho je zde publikováno velké množství užitečných článků o energiích a dalších zmíněných tématech, které rychle osvětlí nejčastější i méně časté dotazy.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře