Investiční diamanty, zlato a stříbro

penize2Jakmile má člověk k dispozici nějaké úspory, o které nechce postupem času vlivem inflace přicházet, určitě je nenechá ležet doma pod polštářem, ale začne uvažovat o tom, jakým způsobem investovat a rozšířit svůj majetek. Častou formou investice představují různé investiční fondy, avšak u nich nejsou zpravidla garantované zajímavé výnosy, a pokud ano, tak pouze za cenu zvýšeného rizika ztráty investice. Jistým místem kam investovat tak zůstávají především drahé kovy, jako je třeba zlato a stříbro.

Zlato je za poslední roky asi nejlepší možnou investicí. Jeho cena roste každý rok již od roku 2004 o neuvěřitelných 35%, což hravě pokryje vzrůstající inflaci a naopak ještě umocní výdělek. I když se to na první pohled nezdá, tak i stříbro představuje jistotu zisku. Oba kovy mají společnou formu investičních cihliček, anebo stříbrných či zlatých mincí, které jsou vydávány přímo za strany státních mincoven.

Dalšími jistotu představujícími investičními komoditami jsou platina a diamanty. Diamanty jsou, co se výnosů týče, rovnocenným partnerem společně se investičním zlatem. Jejich cena může ročně vzrůst až o 30% a standardně se výnosy pohybují v rozmezí od 3% do 10% za rok, což je i tak slušné zhodnocení, které nepřinese žádný konzervativně zvolený investiční fond.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře