Skupina REMA je partnerem festivalu Spectaculare, který v Praze propojuje hudbu s vizuálním uměním

101470985Skupina REMA, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení a baterií, se stala partnerem festivalu Spectaculare. Akce propojuje současnou elektronickou a experimentální hudbu, tanec, pohybové divadlo s multimédii, projekcemi nebo vizuálním uměním. Událost začala v úterý a na řadě míst v Praze se odehrává až do 6. února. 

Festival Spectaculare hlásí druhý ročník a rozsáhlejší program než poprvé. „Je nám ctí, že můžeme podpořit festival oživující jedinečné lokace, jako jsou Centrum současného umění DOX, Cross Club, Chrám U Salvátora či Palác Akropolis a rozšiřuje tak nabídku novodobého umění v Praze,” uvedl ředitel skupiny REMA David Vandrovec.

Skupina REMA zastřešuje také projekt Trash Made, díky kterému vznikají designové předměty ze součástek vyřazených elektrozařízení. V rámci festivalu tak bude možné spatřit tuto prezentaci šperků a bytových doplňků v Centru současného umění DOX nebo Paláci Akropolis. Také bude probíhat soutěž v rámci Facebooku festivalu Spectaculare, která soutěžící aktivně zapojí do tvorby vlastního předmětu z elektroodpadu. Během festivalu vystoupí například Sylvain Chauveau, Poppy Ackroyd, Chantal Acda, Quentin Sirjacq, Throwing Snow, Brandt Brauer Frick a řada dalších. „Hlavní hvězdou letošního ročníku se stane norský elektronický mág Geir Jenssen vystupující pod jménem Biosphere. Své ambientní plochy rozprostře 5. února při dvou koncertech v nezvyklém prostředí Planetária Praha, projekcemi ho doprovodí významná česká videomappingová skupina The Macula,“ doplnil mluvčí festivalu Spectaculare Jiří Sedlák. Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou v prodeji v pokladně Paláce Akropolis, v síti Ticketpro a Goout.cz.

O skupině REMA

Skupinu REMA tvoří v současné době 3 společnosti: REMA Systém, REMA Battery a REMA PV Systém.

REMA Systém je neziskově hospodařící společnost, která vznikla pro splnění povinností daných novelou zákona o odpadech. Systém byl založen 14. února 2005. Iniciovali jej největší dovozci a výrobci informačních technologií a telekomunikací v ČR. Hlavním smyslem činnosti REMA Systému je ochrana životního prostředí zabezpečením efektivní recyklace odpadů elektrických a elektronických zařízení (OEEZ). Za tímto účelem REMA Systém zajišťuje organizaci sběru, třídění, nakládání a recyklaci v celé České republice. REMA Systém se zaměřuje na komplexní řešení pro všechny skupiny elektrozařízení. REMA Systém realizuje projekty Zelená firma, Zelená škola, Zelená obec a Buď líný, v jejichž rámci zajišťuje zpětný odběr elektrozařízení ze škol, firem, obcí a od domácností. Zároveň zastřešuje projekt Trash Made, který je zaměřen na výrobu šperků a doplňků z elektroodpadu.

REMA Battery je neziskově hospodařící akciová společnost, která vznikla pro splnění povinností výrobců a dovozců baterií a akumulátorů daných zákonem č. 297/2009. Hlavním smyslem činnosti REMA Battery je ochrana životního prostředí – zabezpečením efektivního systému zpětného odběru a recyklace baterií a akumulátorů. REMA Battery je oprávněna k provozování kolektivního systému pro zpětný odběr baterií a akumulátorů na základě rozhodnutí Ministerstva životního prostředí ze dne 15. 12. 2009.

REMA PV Systém je neziskově hospodařící akciová společnost, která vznikla pro splnění povinností daných novelou zákona o odpadech v roce 2012. REMA PV Systému navazuje na aktivity společností REMA Systém a REMA Battery. Hlavním smyslem činnosti REMA PV Systému je ochrana životního prostředí – zabezpečením efektivního systému zpětného odběru a recyklace solárních panelů. REMA PV Systém se v rámci své činnosti zaměřuje na řešení problematiky solárních panelů a jiných solárních komponentů.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře