Second hand a outlet oblečení

obleceni

Spousta lidí vnímá takzvané sekáče jako cosi ne příliš kvalitního, obnošeného a ani za návštěvu nestojícího, avšak je tu také spousta lidí, kteří second hand navštěvují s oblibou, protože v tom oproti běžným obchodům s oblečením vidí určité výhody. Na prvním místě je samozřejmě velice příznivá cena. Ani na zlomek běžné ceny však nemusí slyšet někdo, kdo je přesvědčen o tom, že se jedná o nekvalitní a obnošené zboží. Opak je ale mnohdy pravdou.

V sekáčích se totiž nenalézá pouze použité zboží, ale spíše vůbec nenošené módní kousky, které mohou až překvapivě dobře doplnit jakýkoliv šatník. K prodeji se totiž nikdy nedostane jakkoliv poškozené, špinavé či jinak znehodnocené a nepoužitelné oblečení. Obrovskou výhodou je velice široký výběr pokrývající i starší módní kolekce, jež jsou oproti těm novějším, které jsou k dispozici v běžných prodejnách, mnohdy o poznání zajímavější. V kombinaci se zmíněnou nízkou cenou tak nakupují oblečení z druhé ruky lidé ze všech společenských vrstev. Kromě zarytých milovníků nakupování dokonce i celebrity.

Další možností, jak si znatelně levněji pořídit oblečení, jsou tzv. outlety. Outlet je sice nejčastěji spojován s prodejem oblečení a módních doplňků, avšak obecně by se dalo říci, že se jedná o jakýsi specifický druh obchodu nabízející značkové zboží (také parfémy, obuv, sportovní potřeby, drogerii atd.) za výrazně nižší ceny. To je způsobeno tím, že outletová nabídka je tvořena v drtivé většině případů z likvidací skladových zásob, které se buď za běžnou tržní cenu neprodají, anebo musí být nahrazeny nově příchozí módní kolekcí. Tuzemské outlety a některé second handy dovážejí hojně a pravidelně zejména oblečení z Anglie, kam každoročně jezdí nakupovat nejeden Čech.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře