S robotickou sekačkou hezčí trávník bez práce

Pokud vás nebaví sekat trávu, obtěžuje vás hluk sekačky nebo výfukové plyny, měli byste zvážit pořízení sekačky robotické. K jejím službám se dnes uchyluje čím dál více majitelů zahrad a pozemků, kteří nechtějí ztrácet čas běžným sekáním.

Obliba robotických sekaček stále roste dokonce i mezi vlastníky menších zahrad. Pracují zcela nezávisle na svém majiteli, sekají trávu často a po malých částech. Drobné odřezky mizí v trávníku a ten díky přirozenému hnojivu lépe prospívá. Sekačka sama najde cestu do dobíjecí stanice, odkud se po načerpání energie znovu vydá na údržbu zahrady.

Inteligentní sekání

Vyspělejší sekačky v sobě mají zabudovanou GPS, která jim pomáhá vyhnout se překážkám a také umožňuje detekovat, které části zahrady jsou již upraveny a které ještě ne, což zamezí zbytečnému pohybu stroje. K sehnání na trhu jsou dnes i sekačky, které lze ovládat dálkově pomocí chytrého telefonu či hodinek.  Sekání robot inteligentně přizpůsobuje tempu růstu trávy a počasí. Za slunečného nebo suchého počasí, kdy tráva tolik neroste, stráví sekáním méně času, a tak snižuje zbytečné opotřebení.

Už žádný hluk

Využívání robotické sekačky Automower® je také velmi ekologické, neprodukuje totiž žádné výfukové plyny a sama pozná, kdy potřebuje dobít energii v dobíjecí stanici. Téměř nulová hlučnost elektrického stroje je přímo pohlazením po duši oproti hlasitým benzínovým motorům. Její pořízení tedy potěší nejen vás, ale i sousedy. Sekat tak můžete i v noci a nikdo vás za to nepomluví. Koneckonců, vy tou dobou budete hezky v posteli.  Pracovní doba stroje se nastavuje ručně, a můžete si tak zvolit jak často a v kterou denní dobu bude sekačka pracovat.

Investice se vyplatí

Pořizovací cena robotické sekačky je sice vyšší než u motorových ekvivalentů, ale současně prakticky konečná. Náklady na dobíjení jsou minimální, nemusíte kupovat benzín ani tolik investovat do náhradních dílů či servisu.

Jak začít

Robotických sekaček je na trhu celá řada, vybírat byste měli podle velikosti trávní plochy a náročnosti terénu. Pokud si nejste jistí, který typ sekačky váš terén zvládne, poraďte se s odborníkem. K robotickým sekačkám je dnes k dostání také celá řada doplňkového vybavení jako například kryty chránící před přímým sluncem a deštěm, světlomety, nástěnné držáky, barevné kryty, přenosné vaky, doplňkové příslušenství pro náročný terén a další.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře