Vyrážíte na hory? Dejte na tipy, jak si užít báječnou dovolenou

Zasněžené vrcholky hor, hřejivé paprsky slunce odrážející se v dokonalém prašanu a pohoda s přáteli. Také už se nemůžete dočkat zasloužené zimní dovolené? Tak oprašte svou zimní výbavu a přečtěte si několik tipů, jak si zpříjemnit sněhové radovánky. Na horské chalupě sice většinou nebývá o zábavu nouze, ale přece jen – když jste na jednom místě delší dobu, i lyžování omrzí. 

Dobře vybírejte své společníky

Jak se říká, ve dvou se to lépe táhne, a obzvláště na horách. Ať už jedete se svojí drahou polovičkou, kamarádem, kamarádkou, nebo s celou partou, vždycky je výhoda v tom, že se máte o koho opřít. A to platí nejenom pro zdolávání sjezdovek nebo běžkařských tratí, ale i pro zimní radovánky ve sněhu a další après-ski aktivity. Přece jen: s kým si jinak vychutnáte po lyžování láhev bublinek? Takové prosecco Mionetto je totiž ideálním osvěžením nejen na italské svahy.

Zábava na večer i do nepohody

Lyže, běžky a snowboardy jsou základ, bez kterého se na horách neobejdete, ale myslete pragmaticky. Co když bude sněžit, pršet, foukat vítr, nebo dokonce všechno dohromady? Při balení proto pamatujte i na zábavu. Karty, deskové hry, knížky, notebook, herní konzole, sněžné boby, sáňky, prostě cokoli vás napadne, jenom abyste se při nepříznivém počasí nenudili. Můžete se sebou vzít také ingredience na výrobu koktejlů a udělat si vlastní bar. A pokud se vám nechce do přípravy, přibalte předmíchaný drink Avanti Spritz, který v sobě spojuje bublinky a hořko-sladkou chuť. Stačí jen přidat led a kousek pomeranče a máte hotovo!

Nezapomeňte na pořádnou výbavu

Na co mnoho lidí při balení zapomíná? Na horách je zima! Proto myslete na termo prádlo, péřovou bundu a teplou beranici. Při procházkách po hřebenech hor vás totiž nic nezahřeje víc než právě kvalitní a teplé oblečení. Po túře se vyplatí prohřát zmrzlé kosti u krbu třeba se svařákem a prožít s přáteli či drahou polovičkou příjemný večer.

Zmapujte si okolí

Poslední, ale neméně důležitá věc je přesná lokalizace restauračních zařízení v okolí vašeho ubytování. Není nad to, když dopředu víte, kde se vaří dobrý guláš nebo kam je naopak lepší nechodit ani na svařák. Proto dbejte na kvalitní internetový průzkum a nezapomínejte na to, že mapa je základ, ať už klasická, či ta v mobilu.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře