Užijte si stoprocentní zimu ve Skiareálu Dolní Morava

Sjezdovky pro lyžaře s různými zkušenostmi, jistota sněhu, profesionálně upravené tratě, lyžařská škola, zimní radovánky pro děti i zábava pro dospělé. Skiareál Dolní Morava nabízí jedinečné zimní vyžití pro milovníky sněhu a pohybu. Už začátkem prosince odstartuje velkolepým zahájením zimní sezóna v lyžařském areálu Dolní Morava. A nabídka pro návštěvníky je skutečně široká.

Na celkem sedmi širokých sjezdovkách o délce devět a půl kilometru si užijí čerství lyžaři i zkušení sportovci. Nemusíte mít strach o počasí. Díky nejmodernějšímu zasněžování děly TechnoAlpin se můžete vždy těšit na sníh. Na sjezdovkách jej navíc profesionálně upravují rolby Pisten Bully. V těchto nejmodernějších strojí se navíc budete moct svézt. Hodinová jízda v neobvyklém a obdivuhodném zimním kočáru o váze jedenáct tun jistě nadchne malé i velké milovníky techniky.

Vydat se na sjezdovku mohou i úplní začátečníci. V lyžařské škole si jednoduše vyberete výuku, která vám nejvíce sedí, a během pár lekcí budete na lyžích jako doma. Na děti tu čeká speciální program včetně hlídání. Pozorovat okolní rej a slunit se s výhledem na zasněžené kopce můžete na příjemných odpočívadlech, které lemují sjezdovky. Pokročilejší lyžaři mohou vyzkoušet Crossovou trať, Snowpark plný skoků a překážek všech obtížností, Funline trať s klopenkami a zatáčkami zakončenou myší dírou. Na své si přijdou i běžkaři na mnoha běžkařských trasách a ve Skialpovém centru si můžete vyzkoušet speciální vybavení, zjistit více o skitouringu nebo se můžete vydat na ranní či večerní túru na chatu Slaměnku. Na lyžích se ve Skiareálu Dolní Morava vyřádí i děti. Připravený pro ně od prosince bude Baby ski park pro závodníky do čtyř let a Dětský ski park Amálka.

Až si budete chtít od lyží odpočinout, můžete se svézt na adrenalinové Bobové dráze nebo se pobavit při večerním sáňkování. Osvětlená sáňkařská dráha má na dva a půl kilometru. Nadšené cyklisty nemusí zastavit ani hromady sněhu. Zasněženou krajinou můžete projet na fatbiku – kole se speciální "tlustou" pneumatikou, které vzniklo pro jízdu v nejextrémnějších podmínkách na Aljašce. A také letos vás několikrát čeká zážitky nabitá Adventure Night – tuto sezónu poprvé v celodenním programu. Připravte se na freestyle exhibice, tanec roleb, artistická čísla, jízdy ve formacích, ale i soutěže, skvělou hudbu a happy hours na baru. Ani v zimní sezóně nepřijdete o úchvatný výhled ze Stezky v oblacích. Upírat si jej nemusí ani lyžaři – s návleky na přeskáče a úschovnou lyží zkrátka nemusí nic řešit.

Návštěvníkům bude po celou sezónu k dispozici zdarma skibus, který vám pomůže s dopravou mezi lanovkami U Slona, Sněžník a parkovištěm, kam letos přibyla další místa, takže máte jistotu, že se svým autem zaparkujete. Veškeré vybavení si navíce ve Skiareálu Dolní Morava můžete jednoduše půjčit nebo nechat servisovat to své. Samozřejmostí je také skvělé osvěžení a gastronomie. Vždyť po celodenním lyžování přijde něco teplého vhod. V nadmořské výšce přes jedenáct set metrů nad mořem v horské chatě Slaměnka doplníte energii tradičními pochoutkami z místních surovin, v baru Apres Ski ochutnáte mezi lyžaři oblíbené bombardino. A to samozřejmě není všechno. Další tipy, kam vyrazit, jak si naplánovat svůj pobyt, informace o cenách a otevíracích dobách
najdete na webu www.dolnimorava.cz.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře