Tři čtvrtiny rodičů si neporadí s ISOFIXem

78655267Špatně nainstalovaná dětská autosedačka je jednou z hlavních příčin zranění dětí při dopravních nehodách. Od roku 1997 je globálním standardem pro upevnění autosedaček ve vozidlech technologie ISOFIX. Ta byla navržena s cílem poskytnout rodičům snadný a bezpečný nástroj pro použití autosedaček. Ukázalo se však, že celých 44 % rodičů napříč Evropou má s jeho instalací značné problémy. Jeden z tvůrců ISOFIXu, společnost Britax Römer, tedy přichází s novým instruktážním videem, ve kterém dospělým poradí sami děti.

 

Trh dětských autosedaček je v současnosti plný odborných názvů a instruktáží, ve kterých se většina rodičů ztrácí. Jedním z problematických pojmů je rovněž systém ISOFIX, který je zákonně ustanoven jako součást všech aut vyrobených po roce 2007.

ISOFIX uvedla na trh společnost Britax ve spolupráci s Volkswagenem v roce 1997. Kotvicí systém vytváří pevné a bezpečné spojení mezi dětskou sedačkou a podvozkem auta. „Cílem společnosti Britax vždy bylo podporovat rodiče prostřednictvím inovativních designů našich produktů. ISOFIX je bezpečný, rychlý a jednoduchý systém, který má maminkám a tatínkům pomáhat zabezpečit jejich děti. Proto o jeho správné instalaci stále musíme šířit povědomí,“ vysvětlil Mark Bennett, expert na dětskou bezpečnost ve společnosti Britax.

 

Společnost Britax Römer tedy prostřednictvím nového instruktážního videa ukazuje, že je ISOFIX ve skutečnosti tak jednoduchý, že jeho použití umí vysvětlit i děti. Hlavními hvězdami videa jsou dva sedmiletí chlapci sedící na zadním sedadle stojícího auta. Jeden je již zkušený velký bráška, dobře informovaný o všech věcech, které musí starší sourozenec znát – tedy včetně autosedaček a ISOFIXu. Starší bratr tak prostřednictvím videa druhému chlapci udílí o všech těchto záležitostech užitečné rady.

 

Volbu autosedačky Britax rodičům usnadňuje též online nástrojem Fit Finder. Ten rodičům pomáhá vybrat správnou sedačku podle zadaných parametrů, například věku a váhy dítěte i značky, modelu a roku výroby vozidla. Rodiče v něm najdou i informace, v jaké pozici sedačku instalovat a jaký systém upevnění použít.

 

O společnosti Britax Römer

Britax je celosvětovýlídr a inovátor v oblasti přepravy dětí, odhodlanýco nejvíce zjednodušit a zabezpečit nejen společnérodinnécestování, ale i celou cestu rodičovstvím. Nabízíkompletnířadu prémiových dětských sedaček, kočárků, nosítek a doplňků, kterévyžaduje životnístyl každémodernírodiny. Misíspolečnosti Britax je inspirovat rodiny k tomu, aby cestovaly svobodněji, stylověa jistési svou bezpečností.

Společnost Britax byla založena v Británii v roce 1938 a původněse zaměřovala na vývoj bezpečnostních prvků, například pásůpro dospělé. V šedesátých letech firma představila prvnídětskou autosedačku. V roce 1978 se spojila s renomovanou německou společnostíRömer zaměřujícíse na bezpečnost automobilů. Z nedávnéhistorie pak stojíza zmínku skoupeníspolečnosti BOB, kteráje známávelmi populárními outdoorovými dětským kočárky, a v roce 2013 společnosti BRIO zaměřujícíse na sportovníkočárky i na bezpečnost v autech. Britax máv současnosti pobočky ve dvanácti zemích, pohybuje se na téměřvšech světových trzích a zaměstnávávíce nežtisíc lidí.

 

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře