Nabíjecí baterie

Baterie a akumulátory jsou nabízeny na trhu v pestrém výběru. Jaké baterie si vybrat, které jsou lepší a které ideální pro Váš přístroj?

Dle složení se baterie dělí na primární, to jsou ty, které po vyčerpání nelze nabít a akumulátorové jsou nabíjecí.

Mezi nejprodávanější primární baterie jsou zinkochloridové baterie a alkalické baterie. Zinkochloridové baterie jsou cenově levnější, než alkalické baterie avšak jejich životnost není tak dlouhá. Alkalické i zinkochloridové baterie nelze dobíjet a jsou určeny k jednomu použití.

Dle tvaru se baterie dělí na  mikrotužkové baterie označovány jako AAA baterie, tužkové baterie označovány jako AA baterie, dále malé monočlánky a velké monočlánky, plochá baterie 4,5V a 9V plochá baterie, válcové baterie, knoflíková baterie.

Akumulátorové baterie jsou nejčastěji používány NiMH, NiCD, Li-on nebo Li-Pol baterie. Kapacita nabíjecí baterie se značí v jednotkách mAh (miliamperhodina) a AA baterie jsou na trh nabízeny nejběžněji o kapacitě v rozsahu 200 – 5000 mAh.

Všechny druhy běžně prodávaných baterií a akumulátorů můžete zakoupit v internetovém obchodě www.lustry-zarovky.cz a zboží Vám zašleme na dobírku až k Vašim dveřím. Při větším odběru poskytujeme slevy až 15%.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře