Čistota pláží v Tunisku

83111027Na východě Tuniska najdete dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře podél celého pobřeží. Čistota moře nepatří zrovna k těm nejlepším, i tak jsou ale turisty považovány za skvělé místo k odpočinku. Pláže jsou lemované palmami a nabízí tak romantické chvíle ve stínu palem.

Pokud si pro čas své dovolené zvolíte měsíce září a říjen, budete se nejspíše při vstupu do moře brodit mezi mořskou trávou a chaluhami. Jde ale většinou jen o úzký pás, který je občas naplaven i na pláži. Když tento pás překročíte, moře je dále čisté a uvidíte i na dno. Městské i hotelové pláže se pravidelně uklízejí. Kvalita vody a pláže ale v tomto období hodně závisí na počasí.

Téměř každý hotel láká své návštěvníky na čistý bazén se slanou vodou. A ve dnech, kdy jsou pláže špinavé, je to velmi příjemná alternativa. V Tunisku máte ve většině případů lehátka a slunečníky jak na pláži, tak u bazénu zdarma.

Mezi nejpopulárnější plážové vodní sporty patří padák tažený motorovým člunem. Na své si zde přijdou všichni, protože o různé plážové aktivity tu není nouze. Vyhýbat byste se ale měli přeplněným městským plážím.

Pokud mezi priority vaší dovolené patří dlouhé písečné pláže, pak v Tunisku nebudete nikdy zklamáni. Všechny pláže na východním pobřeží jsou si velice podobné. Pokud mezi vaše koníčky patří šnorchlování a potápění, měli byste zavítat na severní pobřeží. Zde můžete navíc objevovat bohatý podmořský svět.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře