Zatočte s revmatem!

RheumaBasan – přírodní prostředek pro pohyb bez bolesti

RheumaBasan je na trhu dost ojedinělý a zatím nedoceněný. Lidé si jej často pletou s přípravkem na klouby (na artrózu), ale on je určený spíše na artritidu a záněty, tedy revma, jak již z názvu vyplývá.

Přírodní léčba revmatismu a revmatoidní artritidy

Revmatismus a revmatoidní artritida jsou nepříjemná onemocnění, při jejichž léčbě obvykle jako první sáhneme po medikamentech. Existují ale i jiné možnosti boje proti revmatismu než klasické léky.

Stejně jako při léčbě všech ostatních onemocnění je důležité dodržovat nejen užívání předepsaných léků, ale také upravit životní styl, který je často skutečnou příčinou nemoci. Zvláště důležitý je způsob stravování.

Stravování při revmatismu

Při zánětlivém revmatismu vyvolávají záněty tkáňové hormony, které se v těle tvoří z tzv. arachidonových kyselin. Správným výběrem potravin ale můžeme množství těchto kyselin v těle výrazně omezit. Arachidonové kyseliny se vyskytují především v mase a živočišné stravě vůbec. Lidé trpící revmatismem nebo revmatoidní artritidou by se proto měli vyhýbat zvýšené konzumaci masa, mléka a vajec. Pokud se bez masa přece jen neobejdete, volte raději hovězí nebo telecí, kde je obsah arachidonových kyselin menší. Co se mléčných výrobků týče, vhodnější jsou pro vás nízkotučné varianty.

Existují i kyseliny, které tvorbu tkáňových hormonů z arachidonových kyselin tlumí a tím pomáhají zabránit vzniku revmatických zánětů, popřípadě napomáhat jejich léčbě. Jedná se o omega-3-mastné kyseliny, které se nachází např. v řepkovém oleji, ve lněném oleji, olivovém oleji nebo oleji z pšeničných klíčků. Ve velké míře jsou zastoupeny také v rybách, které ale obsahují arachidonové kyseliny stejně jako jiné maso, proto by týdenní porce rybích pokrmů neměla přesáhnout 150g.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře