Vyšisovalo vám sluníčko vlasy? Nezoufejte, víme jak to spravit

I přesto, že jsou odbarvené vlasy a melíry u někoho v oblibě, si na ně ne každý potrpí a někdo je naopak z hlouby duše nesnáší. Na začátku léta, kdy se nám na písčitých plážích dostane hojné společnosti slunečních paprsků, se však často setkáme se zesvětlením vlasů z důsledku přílišného slunečního záření. Vyšisované vlasy nejsou v létě ničím neobvyklým, a i když se takový přírodní melír zdarma někomu může zamlouvat, dochází při jeho vzniku k poškozování vlasů, což je poměrně pádný důvod, proč se snažit omezit tzv. vyšisování vlasů.

Díky delšímu nechráněnému pobytu na sluníčku dochází ke vzniku přírodního melíru, s čímž je však spojená také dehydratace vlasů. Vlasy jsou pak bez lesku, ztrácejí svou pružnost, porušuje se celá struktura vlasů a dochází k jejich lámání. Ani nemluvě o nehezky se třepících konečcích vlasů. Základních jednoduchých principů, jak vlasy v létě ochránit, a jakým způsobem o ně ideálně pečovat se budeme věnovat za chvíli. Nejdříve však vyvrátíme pár mýtů o vlasové péči.

Mnoho lidí si totiž myslí, že když se vlasy namočí, tak se před sluncem ochrání. Do jisté míry to může platit u pokožky, anebo při obraně proti zápalu, ale u vlasů je tomu v podstatě naopak. Tím, že se vlasy neustále namáčejí, dochází k jejich nabobtnání. Současně s tím se z vlasů odplavuje pigment a vlasy si poté nestíhají vytvořit ochranný filtr a posléze se vlasy vyšisují ještě do větší hloubky.

V létě je tak vhodné poskytovat vlasům ještě větší péči než obvykle, k čemuž vám samozřejmě značně pomůže nejrůznější vlasová kosmetika speciálně určená pro letní období. Nepostradatelný je kupříkladu kvalitní kondicionér na vlasy, anebo vlasové balzámy zajišťující dostatečnou hydrataci vlasů a ochranu proti sluníčku a dalším vnějším vlivům díky UV filtru. Samozřejmě nesmí chybět ani pořádný šampon na vlasy, protože je důležité smýt z vlasů veškerý chlor či sůl.

A na závěr ještě jedna rada – nic neochrání vlasy před sluncem tolik, jako nějaký pohodlný klobouk z vysoce prodyšného materiálu, aby se vlasy v teple nezapařovaly. S kloboukem navíc můžete vyrazit bez sebemenších problémů kamkoliv na pláž a sladit ho s plavkami. Stejně tak se dají k podobným účelům využít různé módní šátky, anebo kšiltovky, které pokryjí dostatečné množství vlasů.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře