Jak si vybrat barevné kontaktní čočky?

Chcete změnit barvu svých očí? Chcete být in? Chcete šokovat svoje okolí? Chcete mít světle modré oči, ačkoliv máte oči hnědé, nebo naopak? Dnes už to není žádný problém…

Oči hrají podstatnou roli při navazování kontaktů a velmi ovlivňují první dojem, který si všichni při setkání vytváříme. Jsou totiž zpravidla tím, co vás na první pohled u partnera upoutá. Pokud dokážete tuto „zbraň“ využít, máte první krok k navázání dobrého kontaktu za sebou. Ne všichni jsme však spokojeni s naší barvou očí. Proč proto nevyužít k vylepšení svého image pokroku vědy a techniky a nevyzkoušet barevné kontaktní čočky? Ty se dnes vyrábějí z kvalitních materiálů a nejsou nijak nebezpečné. Vždyť např. měkké i tvrdé kontaktní čočky bývají jemně zabarveny za účelem zlepšení jejich viditelnosti při manipulaci – snadno je najdete v roztoku, na prstě, případně pokud vám z prstu sklouznou. Kontaktní čočky, jejichž barva je obsažena v celém materiálu, oko v žádném případě nedráždí. Barevné kontaktní čočky podpoří vaše sebevědomí a pomohou vám zajistit úspěch například při volbě partnera.

Barevné kontaktní čočky měkké jsou na trhu od roku 1980. Jsou vhodné pro každý věk a nabízí širokou škálu barev a designu. Mohou být pořízeny ve stovkách barevných kombinací a odstínů. Nabízejí jak výraznou změnu image, tak nenápadnou, vše záleží na přání zákazníka. Jeden typ oči pouze tónuje, druhý úplně mění jejich barvu – tyto tzv. krycí kontaktní čočky jsou sytější. Existují také zajímavé motivy na rozjasnění očí a barevné variace pro toho, kdo chce změnit barvu svých očí…

Tónovací kontaktní čočky barvu vašich očí nezmění, pouze ji zvýrazní, zdokonalí a podpoří. Většinou dojde k efektu prohloubení pohledu, čímž získává nositel na atraktivnosti. Můžete vybírat z kosmetické nebo dioptrické varianty. Obsahují i UV filtr. U těchto kontaktních čoček je barva nanesena do středu čočky, a tak zaručuje vynikající pohodlnost po celou dobu nošení. Taktéž lze tónovací kontaktní čočky využít pro atletické sporty při slunečním svitu, které zvyšují kontrast barev. Tak jak známe lehce zabarvené sluneční brýle, můžeme výsledek našeho vidění ovlivnit lehkým tónem kontaktní čočky. Pro zajímavost – ve studii, kde měli respondenti seřadit barvy kontaktních čoček dle výsledného vizuálního efektu, byly čiré kontaktní čočky preferovány u prohlížení fotografií, zatímco u prohlížení maleb si respondenti pochvalovali nejvíce modrý, zelený, purpurový a šedý odstín. Negativně hodnotili žlutý, hnědý či růžový odstín kontaktních čoček.

Krycí barevné kontaktní čočky jsou vhodné pro radikálnější změnu barvy očí. Opět existují v dioptrické i nedioptrické variantě. Pokud překrýváte světlejší odstín vašeho oka tmavší kontaktní čočkou, bývá změna image přesvědčivá – kontaktní čočky jsou průzračné a přirozeným způsobem dokreslují barvu oka, případně ještě korigují zrakovou vadu.

Pro jednorázové zvláštní příležitosti (pracovní party, večírky, zahradní slavnosti, narozeninové oslavy, plesy, maškarní bály), nebo jen tak pro zábavu a pobavení si můžete pořídit crazy kontaktní čočky, napodobující oko upíra, kočky, vlka, nebo třeba nějaké pohádkové postavičky. Vaše oko můžete ozvláštnit také spirálou či logem. Můžete také vypadat jako skutečný nepřítel. „Bláznivé kontaktní čočky“ mají jasné vzory a obrázky pro společenské příležitosti. Opět bývají k dispozici jak ve variantě kosmetické, tak ve variantě dioptrické.

Jediným problémem „crazy kontaktních čoček“ na efekt je snížení zrakových funkcí, což může být např. při řízení vozidla tristní. Jedná se omezení zrakové ostrosti a citlivosti na kontrast. Proto tyto kontaktní čočky doporučujeme používat skutečně jen pro zvláštní příležitosti.

Pokud potřebujete barevné kontaktní čočky dioptrické, je před prvním použitím konzultace u kontaktologa nutná. Pokud vám kontaktní čočky doporučí, můžete nákupinternetovém obchodě, kde nakoupíte čočky ve stejné kvalitě jako v kamenném obchodě, obvykle ovšem za výrazně nižší ceny. Pokud navíc využijete různých akcí, např. „roztok zdarma“, nebo „poštovné nad určitou částku zdarma“, může se vaše úspora pohybovat v řádech stokorun. uskutečnit i v

Náš tip na závěr: Kvalitní a přitom levné kontaktní čočky pořídíte v e-shopu www.cockovnik.cz, jež vám nabízí široký sortiment kontaktních čoček a příslušenství za opravdu jedinečné ceny. Navštivte internetový obchod a přesvědčte se sami!

Be Sociable, Share!

1 komentář k článku “Jak si vybrat barevné kontaktní čočky?”

  • Zapomente na kosmeticke zasahy. Barevne cocky pozvednou a ozivi unavene oci, opticky zkoriguji kruhy pod ocima a prozari cely oblicej. A to i bez dioptrii! S kontaktnimi cockami rozsirite zorne pole a vas zivot razem ziska zivejsi barvu.

Přidání komentáře