Jak se na podzim dostat k nejkvalitnějšímu ovoci a zelenině

Dione_imagePokud dbáte na pestrou a zdravou stravu, určitě uznáte, že její dodržování je v létě o hodně snadnější než v zimě. Zahrádky jsou plné zralého ovoce, v supermarketech snadno najdete i lokální dodavatele a ve městech je na každém rohu farmářský trh s čerstvými jahodami a třešněmi. Zdání ale může klamat. Otázkou totiž je, co si pod pojmem „čerstvé“ vlastně představit. Většina plodů se k nám dováží z daleka, skladuje se mnoho dní, než se dostane do prodejen a bez újmy musí vydržet nešetrné zacházení. Proto se plody často sklízí před zralostí a dozrávání následně probíhá ve specializovaných halách v řízených umělých atmosférách. Daní za takovou odolnost je pak nevýrazná chuť i vůně a hlavně vysoká ztráta vitaminů. Při konzumaci takového ovoce nebo zeleniny tedy o pestré a zdravé stravě nemůže být řeč.

Vhodnou alternativou čerstvých plodů je nejen v zimě zmrazené ovoce a zelenina, které dostanete v průběhu celého roku ve stejně vysoké kvalitě. V případě produktů značky Dione se často jedná o druhy vypěstované na území České republiky, oceněné značkou Klasa. Všechny druhy ovoce a zeleniny jsou sklízeny ve stádiu optimální zralosti a do několika hodin hluboce zmrazeny. Díky tomuto osvědčenému postupu je ztráta vitaminů minimální. Velkou výhodou zmrazených produktů Dione je, že je můžete mít doma kdykoliv k dispozici. Takže pokud dostanete chuť na polévku, použijete Exclusive Polévkovou směs, přidáte do masového či zeleninového vývaru, případně použijete těstoviny, nudle nebo zavářku a polévka je na světě. Český hrášek se zase hodí do rizota, těstovinových směsí, nádivek nebo do teplých salátů. Baby směs, která obsahuje mrkev, hrášek a kukuřici, je hotová za pár minut a hodí se jako lehká příloha k různým masům. Mražený špenát je pak klasika, kterou má ve svém mrazáku snad každý. U značky Dione si můžete přesně vybrat typ, který vám nejvíce vyhovuje. Ať už je to protlak, řezaný listový špenát nebo ochucený s česnekem a smetanou.

Orientační ceny vybraných produktů:

Polévková Exclusive 350 g- 17,90 Kč

Český hrášek Dione 350 g- 19,90 Kč

Baby směs Dione 350 g – 27,90 Kč

Listový špenát Dione – 19,90 Kč

Společnost Agrimex Vestec a.s., vyrábějící produkty značky Dione, letos slaví 20let na trhu. K této příležitosti vznikla nová řada zmrazeného ovoce a zeleniny Dione Extra. Tato řada nabízí několik novinek a výhod. Řada Dione Extra je nyní schopna operativně přizpůsobovat gramáže i složení potřebám klienta. Pod tuto značku bylo na úvod vybráno šest sortimentních novinek: směsi Minestrone, Hrášek s baby mrkví, Exotické ovoce, Lečo, Houbová a jednodruhové Jahody plátek. Jakmile bude u těchto druhů, po jejich zavedení na trh optimalizována velikost balení a případné změny ve složení, bude sortiment dále rozšiřován o další novinky. Novinkou je i obal výrobku, na kterém převažují transparentní průhledy do vnitřku tak, aby bylo zřetelně vidět druhové složení, velikost a kvalita komponentů i barevná pestrost směsí. Produkty nové řady Dione Extra budou k dostání v běžných potravinových řetězcích a internetových supermarketech.

Sklizenou surovinu Agrimex Vestec a.s. zpracovává v nejmodernějším výrobně-skladovém areálu v České republice, v Panenských Břežanech. Strategická poloha závodu umožňuje zpracování sklizené zeleniny během několika hodin po sklizni. Produkty značky Dione jsou k dostání ve všech běžných potravinových řetězcích jako je např. Albert, Billa, Kaufland nebo Tesco. Recepty a tipy, jak výrobky Dione zpracovat najdete na www.mojedione.cz.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře