5 rad pro krásnou a zdravou pokožku

5 rad pro krásnou a zdravou pokožku

Hebká a pružná kůže byla odjakživa symbolem ženské krásy. Něžná lehce odhalená ramena, pěstěné ruce, krásné nohy, to všechno vždy bezpodmínečně souviselo s důkladnou péčí o pokožku ženského těla. Udržované ruce mužů jsou základem. V extrémních podmínkách, tedy v zimě a v létě, kůže prochází náročným testem, musí se ubránit nepříznivým vnějším vlivům, a to ji značně vysiluje. Jak jí v boji s mrazem a sluncem účinně pomoci, abychom se celoročně mohli radovat z nádherně jemné a zdravé pokožky? Inspirujte se radami dermatoložky MUDr. Jindřišky Rajnišové.

5 rad dermatoložky MUDr. Jindřišky Rajnišové

Rada 1: Promašťování je základ

Nejdůležitější ze všech zásad, kterou řada lidí podceňuje, je pravidelné promašťování pokožky. Ochranná vrstva pokožky neustále přirozeně ubývá a její obnova je s postupem věku čím dál tím náročnější. I proto se nám ruce v průběhu života mohou vysušovat více než třeba před 4 roky. Pokožku je třeba podpořit a pravidelně hydratovat krémem, na mysli mám pokožku rukou i skutečně celého těla. Je to cesta, jak předejít nejen popraskaným rukám se záděrkami, které jsou velmi nepříjemné.

Rada 2: Nejdražší krém nemusí být nejlepší krém

Možná to mnoho žen i mužů rádo uslyší. Do krémů na tělo a ruce není nutné investovat velké sumy peněz. Zdánlivě obyčejný krém za dostupnou cenu udělá stejnou službu jako ten, který koupíte desetkrát dráž. Základní a pro pokožku nejpodstatnější složení zůstává u kvalitních krémů stejné. Spolehlivou péči o pokožku si tedy může dovolit každý.

Rada 3: Pro normální péči stačí základní krém

Pokud netrpíte dermatologickými potížemi, není absolutně důvod k používání speciálních krémů, u nichž je cena obvykle výrazně vyšší. Bohatě postačí krémy, které zakoupíte i v klasických drogeriích. I tam narazíte na desítky let ověřené krémy, které jsou navíc vyráběné v souvislosti s farmaceutickými standardy výroby.

Rada 4: Chraňte se před mrazem i sluncem

Vaši pokožku může při ztížených podmínkách chránit i oděv. V zimě bychom určitě neměli zapomínat na rukavice a teplé oblečení. Svítí-li sluníčko (pozor na slunce na horách), určitě je vhodné pokožku ošetřit ochranným krémem s SPF a následně řádně promazat.

Rada 5: Hodně pijte

Aby byla pokožka vláčná, je nutné ji hydratovat současně z obou stran. Zvenku krémem a zevnitř dostatečným pitným režimem. V průběhu dne pijte dostatek vody (příp. bylinných čajů), i to se na stavu pokožky i celého organismu pozitivně podepíše.  

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře