Využijte vitamíny na 100%

Bez vitamínů by si náš organismus dlouho neporadil, a proto je nutné zajistit jejich optimální příjem a zařadit je do každodenního jídelníčku. Někdo se absenci vitamínů ve stravě snaží řešit ve formě doplňků stravy a tabletek, což však není vždy to nejlepší řešení a při nadměrném užívání tělu spíše škodíme. To je také důvodem, proč je nejlepší konzumovat vitamíny v přírodní formě a ne v umělé. Bohatým zdrojem vitamínů je bezpochyby nejrůznější ovoce.

Pro spoustu lidí je daleko příjemnější konzumovat místo ovoce raději čerstvou ovocnou šťávu, kterou je však nutné nejdříve připravit. Pokud tak činíte ručně, stojí vás to hodně námahy, času a navíc o dost šťávy přijdete, anebo ji nebudete schopni vymačkat. To je také důvodem, proč byly vynalezeny odšťavňovače, s jejichž pomocí si během několika vteřin budete moci dopřát čerstvou ovocnou šťávu prakticky bez práce.

Mezi spolehlivé odšťavňovače můžeme zařadit kupříkladu odšťavňovače Catler, které mají zabudovány speciální filtry pro kontrolu konzistence ovocné šťávy. Můžete si tak zvolit, jestli chcete dokonale rozmixovanou šťávu, anebo jestli dáte přednost kouskům ovoce v polotekuté formě.

Jako další nemohou chybět ani odšťavňovače Philips, které zapůsobí nejen svou výbavou a propracovaností, ale také vzhledem, takže mohou být plnohodnotným doplňkem jakékoliv kuchyně. Extrémně široké trubice pro ládování ovoce odstraní problémy a námahu s krájením na menší kousky a dostatečně velký objem zase s tím, že budete muset ovocnou šťávu dělat víckrát. Mezi časté vybavení patří třeba odšťavňovací mikrosítko zajišťující minimální ztrátu vitamínů a také celou řadu bezpečnostních prvků, jako jsou třeba protiskluzové plošky, anebo funkce neumožňující odšťavňovač spustit, pokud není správně sestaven.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře