Vychutnejte si dobrou kávu

Máte rádi espresso a rádi byste si jej dali také někde jinde než pouze někde v kavárně? A co takhle každý den doma v klidu a pohodlí? Stačí si jen pořídit kávovar a poslat obyčejnou instantní kávu nebo temný lógr k ledu výměnou za nezaměnitelné espresso. Předtím, než si však kávovar pořídíte, je dobré si rozmyslet, jaký typ zvolit a proč.

V zásadě se na trhu vyskytují dva druhy espressa. Jedno je plně automatické a druhé manuální. Jako třetí druh se někdy udávají i poloautomatické kávovary, které představují kompromis. Ať už zvolíte jakkoliv, je malý rozdíl mezi kvalitou kávy, takže na tuto oblast nemusíte brát ohled. Spíše se vyplatí zjistit si, jaké rozměry vyhlédnutý kávovar má, aby se vám do kuchyně vůbec vešel. Svou roli hraje samozřejmě i cena a vzhled.

Automatické kávovary opravdu dostojí svému názvu, protože stačí zmáčknout jedno tlačítko a kávu máte během chviličky hotovou. Manuální kávovary se spouštějí za pomoci speciální páky, do níž se vkládá samotná káva. Zpravidla máte i možnost navolit si nějaké ty programy a udělat si i horkou čokoládu, anebo cappuccino.

Výběr nejrůznějších kávovarů je opravdu pestrý a každý výrobce se něčím od ostatních odlišuje. Mezi spolehlivé patří například vysoce kvalitní espressa Catler, které se mohou pyšnit integrovaným mlýnkem, speciálním filtračním systémem pro zkvalitnění vody, anebo parní tryskou pro napěnění mléka, které slouží jako základ pro přípravu pravého cappuccina a spoustou dalších funkcí.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře