Vaříme s Vendy! s podtitulem Předej to dál.

109169436První díl nového pořadu nejen o vaření Vaříme s Vendy. Pořad je zaměřený na českou kuchyni a její klasické, ale pomalu mizející recepty. Moderátorka pořadu Vendula Špetlíková chce diváky inspirovat k tomu, aby tyto recepty opět vyndali ze šuplíků, vařili podle nich a předali je nejen mladším generacím. V každém díle také vystoupí známý VIP host se svým potomkem nebo blízkým, společně budou pomáhat při vaření a přitom vést rozhovor.

„V mém pořadu chci divákům nabídnout pohled do mé kuchyně, ale hlavně je chci inspirovat k výzvě Předej to dál! Všichni máme doma spousty receptů po našich maminkách, babičkách a ze starých kuchařských knih, které střežíme jako rodinný poklad. A já bych byla ráda, aby se tyto recepty dále předávaly našim dětem, vnoučatům a rodinným přátelům.“ popisuje záměr pořadu Vendy.

V pořadu vždy Vendy navštíví VIP host se svým potomkem nebo jiným členem rodiny a budou pomáhat s přípravou moučníku. Vendy je mezitím nenápadně zpovídá, jaký je jejich vztah k české kuchyni, jaké je jejich nejoblíbenější jídlo, a také se dozvíte něco z jejich soukromého i profesního života.

„Jsem zvědavá, jestli mí hosté sami vaří a pečou a navíc v mé kuchyni přímo u plotny se vždy dozvím spousty novinek. Ale především mi tady každý host předá recept na svůj spokojený život a na to se těším nejvíce.“ usmívá se Vendy.

V dnešní době nás hodně ovlivňují různé moderní trendy a zahraniční kuchyně, česká kuchyně pak zůstává někdy trochu upozaděna. Byla by ale velká škoda, aby rodinné poklady v podobě skvělých receptů našich babiček a maminek zůstalo nevyužity, nebo pro další generace snad i zapomenuty. Pořad je vlastně výzvou pro všechny generace, aby své rodinné recepty nenechávaly v šuplíku, ale aktivně je předávaly dále svým dětem a vnoučatům.

„Jsem člověk, který českou kuchyni miluje. Vyzkoušela jsem různé trendy i zahraniční pokrmy, někdy i sama recepty vymýšlím nebo upravuji, ale to, co opravdu chutná mě osobně i mé rodině, je tradiční česká kuchyně. A to chci předat i mojí dcerce Vendulce.“ dodává Vendy.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře