Silikonové formy – moderní pomocník pro pečení i tvoření

78403714Ať už vlastníte nový byt nebo starší rodinný dům, jistě vám záleží na tom, aby se vám v něm dobře žilo. Aby v něm bylo dobře i našim blízkým a návštěvy se k nám rády vracely. Proto je nutné zařídit interiér dle svého vkusu ale hlavně útulně. Nebojte se použití i vlastních výrobků k dekoraci, vždyť je to právě to, co naše domovy dělá jedinečnými. I když je na trhu dostatek dekorací, předmětů do domácnosti stále více lidí vrací k takzvanému domácímu tvoření. A to jak k jeho tradičním formám, tak k těm moderním.

Silikonové formy, pásky, formičky…

Jistě jste si všimli, že na trhu se ujali silikonové předměty pro jejich úžasnou manipulaci a kreativní tvoření. Aby vám šlo tvoření dobře od ruky, objevuje se na trhu mnoho novinek, které vám práci usnadní. Potom stačí jen pustit se do práce, popustit uzdu fantazii a vzniknou jistě krásná díla. Samozřejmě nezapomeňte do tvoření zapojit i děti – je to pro ně velmi zábavné a umožní vám to trávit společné chvíle. S použitím moderních materiálů Vás nečeká ani náročný úklid domácnosti. Silikonové formy, předměty lze jednoduše omýt a uložit. Jedním z pomocníků jsou silikonové formy, ty se mohou používat nejen na pečení, ale využijete je i při ručních pracích s různým materiálem.

Kreativní tvoření dětí

Silikonové formy jsou vhodné pro odlévání mýdel, svíček, tvorbu ze sádry nebo fimo hmoty (modelovací hmota podobná moduritu, která je po zpracování stejně jemná jako plastelína). V nabídce jsou sezónní motivy na vánoce nebo velikonoce, krásné reliéfní motivy (například forma na andílky stojí 110,-). Práci se silikonovými formami oceníte i při tzv. scrapbookingu – pomocí forem můžete vytvořit malé motivy, které doplní vámi vyráběná blahopřání nebo dekorační předměty. A v neposlední řadě je výhodou, že práce s formami je ideální i pro děti – mohou nejen odlévat, ale následně i dotvářet vlastnoručně vyrobené dekorace – domalovat, polepit, zabalit a pak s nimi ozdobit byt, udělat radost babičce, paní učitelce nebo své první lásce.

Silikon pomocník i do kuchyně

Ale silikonové formy vám poslouží nejen při vytváření dekorací do vašich domácností, ale pomohou vám i v kuchyni. Až budete vařit, péct ve vaší kuchyni, jistě oceníte silikonové formy na pečení a vaření. Formy jsou vyrobeny z nezávadných materiálů a odolávají teplotám od -60°C do +230°C – můžete je tedy použít do mikrovlnné trouby, trouby, myčky dokonce i do mrazáku. Při práci s nimi můžete oživit svoje cukrářské schopnosti – můžete v nich tvarovat čokoládu, marcipán, karamel, zmrzlinu, péct v nich bábovky, zdobit s jejich pomocí dorty. Silikonové formy jsou na trhu i v mnoha designech, včetně dětských a jistě se stanou užitečnými pomocníky i ve Vaší domácnosti. Například silikonová forma na bábovku vás vyjde na 140,-, forma na 6 kusů muffinů na 150 korun. Pokud se chcete věnovat pečení dortů více, jistě oceníte i dekorační formy na dorty, s jejichž pomocí můžete vytvářet barevné vzory. Prodávají se ve formě plátu o rozměru 600x400mm, jsou k dostání v mnoha designech. Nelepící formy na marcipán, čokoládu, karamelem, díky kterým lehce vytvoříte různé motivy a figurky pořídíte podle velikosti a náročnosti motivu od 200,- do 1000,- Kč.

Ať už se rozhodnete použít silikonové formy jakkoli, přejeme vám, aby pro vás práce s nimi byla radostí a pod vašima rukama vznikali jen krásné věci, ze kterých budete mít radost vy i vaši blízcí.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře