Příprava jídla doma může být zdravá a levná. Inspirujte se dvěma recepty!

Dione_imagePříprava jídla doma nemusí být vůbec časově náročná. Velkou výhodou je, že přesně víte, co jíte. A navíc vás doma připravené jídlo vyjde levněji než stravování v restauracích a fast foodech. Pokud byste rádi začali, ale nevíte jak, vyzkoušejte následující dva recepty. Jsou jednoduché a časově nenáročné. Hráškovou polévku budete mít hotovou do třiceti minut. Kuřecí kuličky a parmazánové chipsy polévce přidají na sytosti i chuti, ale pokud potřebujete něco opravdu rychlého, hráškový krém bude výborný i bez nich.

Na polévku si připravte:

1 balení Hráškového krému Dione
250 ml vody
150 ml 30% smetany
bazalku
sůl
mletý černý pepř

Na kuřecí kuličky budete potřebovat:

250 g kuřecích prsou
80 ml 30% smetany
bazalku
sůl
mletý černý pepř

Na parmazánové chipsy budete potřebovat:

100g parmezánu (nejlépe strouhaného)

Olej na pánev

Do vroucí vody dejte vařit nalámaný Hráškový krém Dione. Vařte ho podle návodu na obalu. Krém dochuťte solí, pepřem a přidejte trochu smetany. Následně můžete začít připravovat kuřecí kuličky. V mixéru si rozmixujete kuřecí prsa, smetanu, bazalku, sůl a pepř. Rukama namočenýma ve studené vodě tvořte kuličky. Ty hned po dotvarování můžete uvařit v osolené vodě.

Pokud chcete hráškový krém ještě o něco vylepšit, nastrouhejte si parmazán. Ten dávejte v tvaru malých koleček na pánev. Až se sýr rozpustí a zezlátne, nechte pánev zchladnout. Kolečka pak půjdou snadno sejmout. Před podáváním jimi polévku hezky ozdobte.

Dalším skvělým tipem jsou různé ovocné smoothies. Nejlépe se hodí na svačinu, kdy vám dodají energii na zbytek dne.

Na ovocné smoothie s lesní směsí Dione Extra si přichystejte:

1 balení Lesní směs Dione Extra
1 banán
3 lžičky medu
200 ml jablečného džusu
lístky máty na ozdobu

Návod je úplně jednoduchý – všechny potřebné ingredience zkrátka rozmixujte dohladka. Na závěr smoothie ozdobte lístky máty. Místo džusu můžete příště zkusit použít třeba mandlové mléko, můžete přidat i čerstvé lístky špenátu nebo kapusty. Fantazii se u smoothies meze nekladou.

Značka Dione nabízí kromě ovocných a polévkových směsí i různé zeleninové směsi, které při přípravě jídel oceníte každý den.

Orientační ceny výrobků:

Kukuřice klasy řezy Dione Extra 450 g – 49,90 Kč

Hráškový krém Dione 450 g – 29,90 Kč

Brokolicový krém Dione 450 g – 29,90 Kč

Exclusive julienne Dione 350 g – 21,90 Kč

Zelenina na grill Dione Extra 450 g – 37,90 Kč

Lesní směs Dione Extra 500 g – 69,90 Kč

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře