Legendární animovaná postavička Krteček přichází s vlastní řadou nápojů a přesnídávek plných vitamínů

106449727Animovaná postavička Krteček provází životy dětí již od poloviny minulého století. Od roku 1957, kdy byl natočen první příběh Zdeňka Milera o tom, „Jak Krteček ke kalhotkám přišel“, jsou pohádky o Krtečkovi pravidelně uváděny ve Večerníčku, známém pořadu pro nejmenší diváky.  Od doby svého vzniku si tato postavička vybudovala pevné místo v dětských knihovničkách, videoarchivech i poličkách s plyšovými hračkami. Nyní mohou maminky a tatínkové vidět tuto oblíbenou postavu i na pultech obchodů s potravinami. Krteček se totiž stal tváří nových nápojů a přesnídávek.

 Jak je u Krtečka zvykem, pustil se do výroby vlastních produktů s velkou chutí a energií. S vývojem produktů, které se již objevují na pultech obchodů, mu pomáhali ti největší odborníci. Jelikož má spoustu kamarádů ve světě zvířat, rozhodl se všechny dobroty vyrábět z plodů jejich domova, z přírody. V jabloňovém sadu natrhal jablka, od přátel z teplých krajů dovezl pomeranče a banány, na zahrádce sklidil jahody, očesal broskve, do košíčku nasbíral maliny… A protože měl připravené poctivé recepty, pustil se do výroby. Odšťavňoval, zavařoval, vařil, dochucoval, pořádal ochutnávky pro ostatní zvířátka z party. Až vše doladil do úplné dokonalosti. Nakonec výrobky pěkně zabalil, aby mohly vyrazit “do světa” za jeho oblíbenými dětmi.

 

Kompletní řadu nápojové kolekce tvoří celkem třináct různých produktů. Jedná se konkrétně o pomerančový a jablečný 50% nektar, prakticky zabalené ovocné nápoje s příchutí jahody, jablka nebo pomeranče, tradiční malinovku, pramenitou čistou vodu, kterou lze pořídit i s příchutí jahody a oblíbený sirup ve variantách lesní směs, jahoda a pomeranč. Pro příležitosti dětských oslav tvoří součást nápojové řady také Krtečkovy bublinky. Jde o chutnou obdobu klasického sektu, samozřejmě ale bez obsahu alkoholu a za přítomnosti ovocných extraktů. Toto „dětské šampaňské“ je možné zakoupit s příchutí lesní směs nebo malina.

Pro ty nejmenší si Krteček připravil tradiční přesnídávky. Z pečlivě vybíraných plodů jahod, broskví a banánů vyrobil oblíbenou stravu pro kojence, vhodnou již od 4. měsíce věku.

Autorem dětské postavičky je výtvarník Zdeněk Miler. Ten začal svou uměleckou kariéru již v roce 1945, kdy nastoupil do slavného dětského filmového studia Bratři v triku. Mnozí z nás si jistě vzpomenou na ono slavné logo tří chlapců v pruhovaném tričku. I toto logo je dílem Zdeňka Milera. Největší slávu ale získal až v roce 1957, kdy natočil první příběh o Krtečkovi.  Úvodní díl nesl název Jak Krtek ke kalhotkám přišel, a pravé ten započal jednu zásadní éru v oblasti dětských animovaných filmů. Celkem bylo natočeno čtyřicetdevět němých příběhů Krtka a jaho zvířecích přátel. Tento animovaný přítel všech dětí zaznamenal úspěchy  nejen v celé zemi. Se svým příběhem se stal legendou s nadnárodním přesahem. Například v roce 2011 se stal členem raketoplánu Endeavour směřujícího na oběžnou dráhu. 

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře