Venkovní a předokenní rolety

Právě jste se pustili do stavby nového rodinného domku a chcete vybrat to nejlepší vybavení, abyste se v nově vznikajícím domově cítili co nejdříve bezpečně a pohodlně? Zařízení interiéru je samozřejmostí, je potřeba nakoupit nábytek a mnoho dalších bytových doplňků, ale co bude vnitřek vašeho domu chránit? Nejenom ochranu před světlem a zvědavými pohledy poskytují předokenní rolety od tuzemské společnosti Univers, která se výrobou stínících zařízení a vratových systému úspěšně zabývá již neuvěřitelných 21 let.

Proč si pořídit předokenní rolety?

Předokenní rolety představují ideální řešení pro každý rodinný dům či jinou stavbu, kde potřebujete mít bezpečí, klid a soukromí a zároveň i jakousi ochranu vašeho majetku zvenčí. To vše zajistí předokenní a venkovní rolety. Ve zkratce se nyní podíváme na výhody, jež s sebou přinášejí:

  1. Bezpečnost – před zloději vás už neochrání pouze zdi, zloději jsou rychlí a vynalézaví a každé okna představuje nějaké riziko, protože přes něj lze proniknout do vašeho obydlí. Pokud ho však budou chránit předokenní rolety, šance na průnik přes tento jinak slabší bezpečnostní prvek se rapidně sníží, v podstatě totálně minimalizuje. Navíc všechny předokenní rolety obsahují i samostatný bezpečností systém – ochranou brzdu, která je součástí pohonu a brání před násilným nadzvednutím zvenčí.
  2. Úspora – díky předokenním roletám můžete do jisté míry regulovat i vnitřní teplotu vašeho domova. V létě se s jejich pomocí uchráníte před vlezlým a často přímo nesnesitelným teplem a v zimě naopak díky izolačním schopnostem udržíte teplo uvnitř. Tím pádem můžete zmenšit tepelné ztráty o 15-20%, což se odrazí i na vašem rodinném rozpočtu, protože výrazně (jednu pětinu!) ušetříte na vytápění.
  3. Ochrana soukromí – asi každý z nás potřebuje soukromí a není nic příjemného, když je na vás vidět z ulice a každý kolemjdoucí se podívá, co právě doma děláte. I tento problém řeší předokenní rolety, které vás ochrání před zvědavými pohledy zvenčí a budete si tak moci nerušeně užívat zaslouženého pohodlí domova v soukromí.
  4. Více ochrany – předokenní rolety zároveň zaštiťují váš majetek a chrání ho tak zvenčí vůči vnějším vlivům. Navíc se jedná i o „inteligentní“ zařízení, které se automaticky zastaví v případě, že by se pod nimi při zavírání objevila nějaká překážka, takže tímto způsobem ochráníte například nějaké zapomenuté věci, jež by se jinak poškodily, anebo také své malé děti, které by nekvalitní rolety či jiné stínící zařízení mohly zranit a přiskřípnout k zemi.
  5. Pohodlí – venkovní rolety můžete ovládat pomocí ovladače a pouhé jedno tlačítko vám postačí k tomu, abyste s nimi mohli pohodlně z křesla manipulovat dle vaší libosti. Navíc je můžete ovládat buď po jedné, anebo všechny najednou a také je díky časovému spínači nastavit, aby se automaticky stáhly do zvolené polohy v přesný čas. Ovládat můžete i naklonění jednotlivých větracích štěrbin, díky čemuž můžete světlo přizpůsobit vaší aktuální činnosti – například četbě či sledování televize.
  6. Úspora času – kolik času strávíte tím, že každý den ručně vytahujete a poté opět stahujete rolety? Možná byste se divili, kolik zbytečného času tímto úkonem promrháte, a proto je na čase si uvědomit, že to již dělat nemusíte, pokud budete mít k dispozici předokenní, anebo venkovní rolety, které budete ovládat prostřednictvím jednoduchého ovladače na dálku.
Be Sociable, Share!

2 komentáře k článku “Venkovní a předokenní rolety”

Přidání komentáře