Tepelná čerpadla si rozumí s podlahovým vytápěním

78397110Tepelná čerpadla, která jsou alternativním zdrojem obnovitelné energie, dokážou zredukovat provozní náklady domu i na méně než polovinu. A jako ideální topný systém využívají podlahové topení.

 

Na rozdíl od radiátorů stačí totiž podlahovému topení voda s nižší teplotou. Díky tomu pracuje připojené tepelné čerpadlo úsporněji a spotřebuje méně elektřiny.

Vzhledem k akumulaci tepla v betonu podlahy se také snižuje počet startů kompresoru tepelného čerpadla, což prodlužuje jeho životnost.

Ovšem hlavní předností podlahového vytápění je příjemné sálavé teplo pod nohama, které významně zvyšuje komfort bydlení všech generací.

 

Využijte akce na tepelná čerpadla i systémy vytápění

A ušetřit lze ještě více. Stačí, když si pořídíte tepelné čerpadlo a podlahové topení od jednoho dodavatele. Značně si tím zjednodušíte i servis, protože váš partner je odpovědný jak za zdroj tepla, tak za topný systém.

Chcete-li konkrétní tip, tak nejvyšší hodnocení ve spotřebitelských testech tepelných čerpadel země/voda, vzduch/voda i vzduch/vzduch získala společnost IVT, která těchto zařízení u nás instalovala už více než 10 tisíc.

K tepelným čerpadlům IVT je dodáváno podlahové topení Getasystém, speciálně vyvinuté pro domy vytápěné tímto způsobem. Jeho hlavní součásti se vyrábějí v Německu a Švýcarsku, což je zárukou vysoké kvality i dlouhé životnosti trubek a armatur.

Tepelná čerpadla IVT (např. Air X, nejúspornější na trhu) včetně podlahového vytápění Getasystém si aktuálně můžete pořídit za výhodné ceny.

 

Další možnosti cenového zvýhodnění tepelného čerpadla

Zájemcům se nabízí i státní podpora nazvaná Efektivní využití zdrojů energie, díky níž lze ušetřit až 75 % z ceny tepelného čerpadla. Návratnost této investice je tak o hodně rychlejší.

Získání dotace ze Státního fondu životního prostředí podmiňuje tzv. topný faktor – poměr mezi získanou a dodanou energií. Vše záleží na odborném posudku a napoví i konzultace se stavebním úřadem. Mohou se vám otevřít i možnosti současného zateplení domu, v rámci kterého je dodané tepelné čerpadlo zlevněné ještě více.

A na závěr citace otce rodiny, která využívá tepelné čerpadlo propojené s podlahovým topením: „Je to bez starostí, rychlé, pohodlné, čisté a po zaplacení faktury za první topné období mohu potvrdit, že také úsporné. Máme více času na to, co nás baví.“

 

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře