Tepelné izolace

Právě jste se pustili do stavby nového rodinného domku, který zanedlouho hodláte prohlásit za svůj nový domov? Mezi jedny z nejdůležitějších materiálů nepatří pouze stavebniny, bez kterých by to samozřejmě nešlo, ale také kvalitní tepelné izolace, jež zajistí, abyste se doma cítili opravdu pohodlně a nemuseli řešit zbytečně zvýšené náklady na teplo způsobené vydatnými tepelnými ztrátami, které jsou nevyhnutelné v případech nekvalitní tepelné izolace. Tímto problémem totiž bohužel stále trpí nejrůznější  novostavby.

Řešením mohou být například tzv. foukané izolace, které oplývají nejen výbornými tepelně izolačními vlastnostmi, ale také akustikou a zvukovou izolací společně s jednoduchou aplikací. Navíc jsou foukané izolace velice snadno dostupné, a to i cenově. Díky tepelné izolaci se sníží nejenom náklady na teplo, ale také ohřev užitkové vody, anebo elektřinu, protože dochází k menšímu úniku tepla z budovy.

Tepelné izolace představují dlouhodobé jednorázové řešení, které se v budoucnu mnohonásobně vrátí. Je však zapotřebí provést opravdu důkladnou tepelnou izolaci, kterou je kompletní zateplení celého objektu, do čehož spadá třeba izolace střechy, půdy, stěn, podlah, oken, kotlů apod., aby se předešlo vzniku slabého místa, jehož prostřednictvím by teplo unikalo ven.

Mezi kvalitní a spolehlivé foukané izolace patří kupříkladu Climatizer Plus, jehož hlavní složkou je celulóza, takže se jedná zároveň i o velice ekologické izolační řešení. Někdo by však mohl namítnout, jak je možné, aby obyčejný papír mohl sloužit jako izolant. Díky zpětnému rozvláknění papíru a speciálním technologickým postupům se foukané tepelné izolace založené na bázi celulózy stávají stejně účinné jako klasický polystyren, anebo různé skelné vaty.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře