Tepelná čerpadla PZP

Jedním z mnoha způsobů, jak něco málo ušetřit z rodinných výdajů na energie, jsou tepelná čerpadla. Tepelná čerpadla jsou zařízení konstruovaná tak, aby využívala energii svého okolí a přeměňovala ji na energii pro vytápění, čímž se dosáhne výrazné energetické úspory, a tím pádem i snížení finančních nákladů.

Existuje celá řada různých typů tepelných čerpadel, přičemž mezi nejčastější pořizované patří tepelná čerpadla vzduch-voda. Tyto tepelná čerpadla využívají teploty okolního vzduchu k vytápění vody kupříkladu v radiátorech, anebo pro vytápění podlah a stěn. Samozřejmě stejně dobře mohou tepelná čerpadla typu vzduch-voda posloužit i pro vytápění vody třeba v bazénech, ohřev užitkové vody, apod.

Velice oblíbená jsou i tepelná čerpadla typu vzduch-vzduch, která slouží pro vytápění vnitřních prostor velkých budov především v průmyslu. V létě se naopak dají nastavit tak, aby chladily. Díky tomu, že si zařízení tohoto typu berou energii z okolního vzduchu a opět ho poté vrací zpět, dochází k minimálním tepelným ztrátám a je udržována teplotní rovnováha okolí. Výhodou je i nenáročná instalace a vysoká mobilita tepelných čerpadel typu vzduch-vzduch.

Výsledná finanční úspora při pořízení tepelného čerpadla se odvíjí od jeho výkonu. Při výběru tepelných čerpadel ale především záleží na tom, k jakému účelu je budete využívat. Vždy je tak lepší probrat výběr nového tepelného čerpadla s odborníky, kteří vám velice rychle udělají i výpočet úspor. Proto je lepší se rovnou obracet na spolehlivé prodejce, kteří mají ve svém oboru letité zkušenosti.

Jedním z takových je i společnost PZP Heating specializující se na vývoj a výrobu tepelných čerpadel pro vytápění a ohřev vody, větracích a odvlhčovacích jednotek v kombinaci s tepelnými čerpadly a dalšími nepostradatelnými věcmi z této oblasti. PZP Heating je navíc držitelem celé řady prestižních certifikátů a jejich tepelná čerpadla lze nalézt po celé republice jak v domácnostech, tak v hotelech, obchodech, v průmyslu a dalších odvětví. Díky svým úspěchům už firma oslaví tento rok svoje 20. výročí.

Be Sociable, Share!

1 komentář k článku “Tepelná čerpadla PZP”

Přidání komentáře