Tepelná čerpadla

Výdaje na energie jsou takřka rok od roku vyšší, a proto je potřeba myslet dopředu a přemýšlet o tom, jak své životní náklady o něco snížit. Vynikající dlouhodobá investice, která trvale sníží spotřebu energií, jsou tepelná čerpadla. Mezi špičku v oblasti tepelných čerpadel nejen u nás, ale i v Evropě se řadí renomovaný český výrobce PZP HEATING a.s., jenž letos slaví už své 20. narozeniny a je držitelem celé řady ocenění a certifikátů. Kromě výroby tepelných čerpadel se zabývá i inovacemi a vývojem v této oblasti a dále pak solárními systémy a odvlhčovači vzduchu. Nyní už však zpět k tepelným čerpadlům.

Tepelná čerpadla vzduch-voda a vzduch-vzduch

Tepelná čerpadla vzduch voda jsou společně s typem vzduch-vzduch vůbec nejvyužívanější. Svou energii si tato zařízení berou z okolního vzduchu, který je všudypřítomný a přeměňují jeho teplo na ohřev vody, případně na vytápění objektu. Vytápění za pomoci tepelných čerpadel se dá charakterizovat nejen jako levné, ale také jako ekologické, což jde ruku v ruce s dnešními trendy a ochranou přírodního bohatství. Odebrané teplo z okolního vzduchu je totiž předáno opět zpět v podobě tepelných ztrát objektu, takže se nenarušuje tepelná rovnováha okolního prostředí.

Obrovskou výhodou tepelných čerpadel je, že se mohou nastavit tak, aby v zimě přinesly kýžené teplo a naopak v létě o trochu horký vzduch zchladily. Překážkou není ani náročná montáž, protože celá řada tepelných čerpadel se instaluje velice snadno, případně ani není žádná montáž nutná a stačí si mobilní tepelná čerpadla přenášet dle libosti.

Hluk, který si možná myslíte, že tepelná čerpadla při svém provozu vydávají je tak tichý, že ho člověk vůbec neregistruje. Tepelná čerpadla také přinášejí celou řadu možných využití – kromě vytápění a chlazení, také ohřev běžné vody, anebo také celého bazénu.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře