Na dovolené nespoléhejte na sousedy. Ti zloděje neodradí.

92035641Na letní dovolenou se vždy těšíte dlouho dopředu. Chcete si odpočinout, vypnout, mít klid a užívat si. Jenže ne vždy je čas dovolené idylický. Cestou přemýšlíte, zda jste sousedům předali všechny pokyny, zda jste zavřeli okna, plyn, vypnuli spotřebiče ze zásuvek. U hotelového bazénu se potom strachujete, zda je doma vše v pořádku, jste nesví, že nemáte o své domácnosti přehled. Mít jistotu, že na vás doma po návratu nečekají vykopnuté dveře, vyhořelý byt a že vše je na svém místě, je k nezaplacení.

Říkáte si, že je nepravděpodobné, aby zloděj přišel k vám? Okna vždy řádně zavíráte, bydlíte ve čtvrtém patře paneláku a sklep je od vás daleko? Nebuďte si svojí anonymitou a nedostupností tak jisti. Právě vaše dovolená je pro zloděje ideální dobou. Zlodějům dáváte různá znamení: plná poštovní schránka, v bytě se dlouhodobě nevětrá a nesvítí, chlubíte se dovolenou na Facebooku. Přitom sociální sítě dnes využívá při přípravě vloupání zhruba desetina zlodějů.

Dali jste pokyn sousedům, aby vám pravidelně vybírali schránku a dávali vám na byt pozor? Velice zajímavým faktem je, že pro 80 % oslovených zlodějů nepředstavují sousedé žádnou překážku. Celých 52 % z nich uvedlo, že do rodinného domu je lepší přijít v noci. Naopak u panelového domu je podle 74 % respondentů vhodnější den, kdy jsou vaši sousedé v práci, na nákupu či na výletě.

Nejčastější chybou, kterou lidé nejen při odjezdu na dovolenou dělají a kterou zloději tak rádi využívají, je špatné zabezpečení oken. To a mnohé další vyplynulo z unikátního průzkumu, který společnost Jablotron, provedla mezi českými vězni odsouzenými za vloupání a krádeže. Přes 80 % oslovených vězňů se do objektu dostalo otevřeným či nedostatečně zabezpečeným oknem. Druhým vyhledávaným vstupem zlodějů je sklep a garáž.

Napadlo vás, jak tedy byt zabezpečit? Co zloděje odradí? Průzkum říká, že z běžných zabezpečovacích systémů jsou pro zloděje největší překážkou alarmy a bezpečnostní dveře. Ideální je kombinace ochrany jak mechanickým tak elektronickým zabezpečením. Pokud přemýšlíte nad tou nejbezpečnější formou ochrany, tedy nad alarmem, zvolte si i službu napojení na bezpečnostní centrum. Z toho mají zloději velký respekt. Tato služba se dá vyzkoušet na půl roku zdarma k profesionální instalaci alarmu Jablotron. Nepřetržitý dohled vám zajistí bezpečí domova i v případě požáru nebo úniku plynu a provede okamžitě všechna potřebná opatření. Stejně tak při vloupání, když například pachatel zničí vchodové dveře, zajistí bezpečnostní centrum objekt až do vašeho příjezdu.

Za rok 2012 Policie ČR eviduje více než 50 tisíc případů krádeže vloupáním a to v celkové škodě takřka dvou miliard korun. Možná právě letošní dovolená je tím správným impulsem k zabezpečení domova pomocí profesionálního alarmu, kterému se zloději obloukem vyhýbají. Jak na to už víte.

Více na www.celkovaochrana.cz.

 

 

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře