Jak se nespálit při výběru podlahy

hospodynkaVybrat vhodnou podlahovou krytinu není snadné – v současné době mají zákazníci na výběr z nepřeberného množství materiálů, barev, tvarů i užitných vlastností. Jak se v tolika možnostech neztratit? Pojďme se spolu podívat na ty nejdůležitější body!

Jak moc budeme podlahu namáhat?

Při výběru musíme mít stále na paměti hlavně to, do jakých prostor podlahu vybíráme. Ačkoliv máme tendenci vystavené vzorky hodnotit hlavně podle vzhledu, nesmíme zapomínat sledovat užitné vlastnosti, zejména odolnost materiálu.  Podlaha chodeb či kuchyně je namáhána mnohem víc než například podlaha ložnice, proto se vyplatí sáhnout po kvalitních materiálech jako je odolné PVC. To platí zvláště pro kuchyň, kde na zem čas od času spadne třeba i nůž a další ostré a těžké předměty, které mohou choulostivější povrch snadno prorazit či zdeformovat.

Pozor na hluk

Podlaha hraje zásadní roli při tlumení či přenášení zvuků do dalších místností domu. Pokud sháníme podlahu do přízemí, nemusíme si s její odhlučněností dělat velké starosti, ale do patra či bytu v panelovém domě už je třeba vybírat obezřetněji. Pokud odhlučnění zanedbáme, po mnoho dalších let ve spodním patře nepříjemně jasně uslyšíme každý krok či odsunutí židle. Pro dobrou zvukovou izolaci se hodí podlahové krytiny s pěnovou podložkou, jako je například Gerfor PVC z řady Turbo.

Údržba

Po podlahách budeme nejenom chodit a koukat se na ně, ale musíme je také pravidelně uklízet. Proto je dobré si povrch vybrat tak, aby nám jeho údržba dala minimum práce. Obezřetnost je na místě u podlah s nerovným povrchem – například u PVC, které imituje dřevo včetně drážek apod. Na pohled je to sice velmi pěkný design, ovšem až budeme z úzkých a hlubokých drážek drhnout rozlité pití či jídlo, mohlo by nás počáteční nadšení rychle přejít. Do kuchyní a dalších místností, kde přepokládáte častější zašpinění, je ideální vybírat z bezúdržbových řad podlahových krytin, jako je třeba řada Home Comfort společnosti Gerfor.  Odměnou za čas strávený výběrem té nejvhodnější podlahy vám pak bude po mnoho let jak hezký pohled, tak komfort a spokojenost všech obyvatel bytu.

Be Sociable, Share!

1 komentář k článku “Jak se nespálit při výběru podlahy”

  • Dobrý den, hledáme s manželkou podlahu do obýváku. Já bych to koupil klidně v OBI a neřešil to, ale ona furt, že tam ty podlahy jsou aušusový. Chce to koupit od nějakýho známýho dodavatele nebo rovnou výrobce. Cpe mi Gerflor, dneska mi ukazovala tuhle podlahu: http://www.gerflor-pvc.cz/produkty/pvc-s-textilni-podlozkou/hitex Tak jako dobrý, jen mě to z toho OBI přijde jednodušší. Jsem demokratickej člověk, tak jí dám taky nějaký to slovo a proto se Vás ptám co si myslíte vy jako odborníci? Stačí OBI nebo lepší ten Gerflor? Díky Platák.

Přidání komentáře