Adventní věnce a zimní dekorace

Už jen necelé dva měsíce zbývají do doby, než tu budou Vánoce. S vánočními svátky reprezentujícími klid a pohodu sdílenou s nejbližšími se pojí také určitá tradice. Ta může představovat třeba lití olova, zlaté prasátko, kapra u štědrovečerní večeře a spoustu dalších zvyků, které si každá rodina určuje či upravuje podle svého. Neodmyslitelnou součástí Vánoc je samozřejmě vánoční stromeček a také různá výzdoba, mezi niž patří kupříkladu adventní věnce.

Adventní věnce jsou tu snad odjakživa a i přesto, že se s postupem času staly symbolem původně křesťanského svátku, si zachovaly svou podobu. V dnešní době existuje celá řada nejrůznějších druhů adventních věnců lišících se jak v počtu svíček, tak v tradičních barvách a lidé si je vybírají spíše podle toho, co se jim líbí, a co jim lépe bude ladit k ostatní vánoční výzdobě. Málokdo se dnes stará o nějakou symboliku reflektující počet svíček, anebo samotnou barvu věnce, což asi nikdo nemůže mít nikomu za zlé.

Klasický adventní věnec by se však měl skládat z jehličnatých větví doplněných čtyřmi svíčkami pro každý týden adventu a měly by se věšet za pomoci stuh. Současné trendy ale nahrávají spíše adventním věncům, jež se umisťují pohodlně na sváteční stůl. Zajímavé je také zmínit, co všechno se pod pojmem adventní věnec může člověk představit. Často totiž pod tímto názvem v obchodech objevíme i různé zdobené věnce bez svíček. Ať tak či onak, zimní dekorace vytvářejí v každé domácnosti nezaměnitelnou vánoční atmosféru, což je asi to nejdůležitější.

Kromě zdobených věnců se svíčkami se na nadcházející Advent 2012 dá připravit také za pomoci různých vánočních svícnů doplněných o třpytivé ozdoby, stužky, anebo sušené ovoce apod. Nepostradatelné jsou také vánoční zvonečky a hvězdy, případně i další zimní dekorace.

Be Sociable, Share!

Přidání komentáře